Facebook Hesabından Kurtulmak mı İstiyorsun ?

Facebook Hesabından Kurtulmak mı İstiyorsun ?

En yaygın sosyal ağlardan biri olan facebook hesabı, bazı durumlarda kişiler tarafından silinmek istenebilir. Facebook hesap silme işlemleri genellikle kişisel sebeplidir. Bu gibi durumlarda, facebook hesabı tamamen silme imkânı tanımaktadır. Burada bahsedilen hesabı dondurmak değil kalıcı olarak silmektir.

Facebook hesabını silmeden önce, bir daha hiç açamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gereklidir. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra, facebook hesabınızı tekrar açmak isterseniz açmanız mümkün değildir. Bu yüzden, kesin kararınızı verdikten sonra hesabınızı silmeye yönelin.

Eğer facebook hesabınızda bir grubunuz var ise, hesabınızı silmeniz durumunda bu grupta otomatik olarak silinecektir. Grubun silinmesini istemiyorsanız, sayfada bir yönetici daha olması gereklidir. Bu şekilde grup silinmeden facebook hesabını silebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

  1. Adım; Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için ilk olarak, kullandığınız uygulamaları kaldırmalısınız. Hesabı silmek için 14 gün süre tanıyan facebook, eğer hesabınızda herhangi bir işlem görürse silme işlemini tamamlayamayacağı için bu önemlidir.
  2. Adım; Facebook hesabınızda ‘Hesabımı Sil’ bölümüne girerek onaylayın. Sizden şifrenizi ve güvenlik kontrolü isteyecektir, bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra ‘Tamam’ diyerek silme işleminizi gerçekleştirin.
  3. Adım; Bu aşamadan sonra kesinlikle facebook hesabınızı açmamanız gereklidir. 14 gün sonra, facebook hesabınızı kalıcı olarak silecektir. Eğer 2 hafta içerisinde hesabınızı açmak isterseniz, facebook hesap silme işlemleriniz sıfırlanacak ve silme işlemi gerçekleşmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir