FOG TV Neden Kapandı?

FOG TV Neden Kapandı?

Uzun zamandır televizyon dünyasında en çok izlenene kanallardan biri olan Kıbrıs’ın televizyon kanalı Girne’de yayın hayatına devam ediyordu. Kıbrıs merkezli olmasına rağmen yine de Türkiye konulu yayınlarıyla daha çok yayın yapan FOG TV, digitürk kanallarına da kısa süre önce dahil olmuştu. Ancak beklenmeyen bir zamanda yayın hayatına son veren televizyon kanalı, tüm çalışanların tazminatlarını ödeyerek yayın hayatına son verdi.

Yayın hayatına son vermesinin en büyük nedenlerinden biri reklam gelirlerinin az olmasına bağlanıyor. Türkiye seyircisine yönelik programları olan FOG TV’nin kapanması elbette televizyon dünyasında büyük bir ses uyandırdı. Ancak net olarak nedenlerinin sadece reklam geliri olduğu hakkında bir açıklama bulunmuyor.

Yayınlanan haberlere göre bu iddia ortaya atılmışken asıl nedeninin ne olduğu kanal yönetimi tarafından açıklanması bekleniyor. Ülkemizde en çok seyredilen televizyon kanallarından biri olan FOG TV bundan böyle yayın hayatında olmayan bir kanal olarak hafızalarda kalacak. Reklam gelirlerinin televizyon kanalları açısından önemli bir yere sahip olduğu düşünülürse kapanma nedeni için yeterli bir sebep olarak görülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir