Galaxy S6 Pil Süresi Kısalıyor

Galaxy S6 Pil Süresi Kısalıyor

Akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi işlerimizin kolaylaşması adına elbette oldukça faydalı oldu. Ancak tüm telefonların ortak sıkıntılarından olan pil ömrü bir türlü çözülemiyor. Yani standart olarak en uzun giden pil 24 saati geçmiyor. Galaxy S6 dedikodularının yaygınlaştığı bu günlerde, yeni amiral gemisinin daha ince olması için bazı yerlerden tasarrufa gidilmiş.

Buna pilden başlayan Samsung, galaxy S5’te kullandığı 2800 mAh’lik pil yerine yeni amiral gemisinde 2600 mAh’lik bir pil kullanılacağı söyleniyor. Bu da hemen akıllara “Pil süresi daha mı az olacak?” sorusunu getiriyor. Peki, bu doğru mudur?

Yapılan araştırma ve teknoloji dünyasının tecrübelerine dayandırılan bilgilere bakıldığında, pil kapasitesinin yani büyüklüğünün uzun süre dayanıklı olacağı anlamına gelmediği gibi küçük boyutta olması da daha az dayanması anlamına gelmez. Bu nedenle Galaxy S6 bekleyenlerin bu durumu sorun etmelerine gerek kalmayacak.

Ekran parlaklığının Galaxy S5 serisine göre daha net olması ya da diğer özelliklerinin daha yüksek olması, pilin kısa gideceğini göstermez. Merakla beklenen Samsung Galaxy S6 piyasaya çıkıp kullanılmaya başlandığında bu daha iyi anlaşılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir