Genel Sağlık Sigortası (GSS) Sorgulama Detayı

2012 yılında uygulanmaya başlayan Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile herkesin sağlık sigortası sahibi olması amaçlanmıştır. Bunun anlamı kişi işsiz olsa dahi dışarıdan primlerini ödemek suretiyle sağlık sigortası sahibi olmasıdır. Peki GSS sahibi olmanın ne gibi faydalarını görürüz ya da GSS sahibi olmasak ne gibi zor durumlarda kalabiliriz hiç düşündünüz mü ?

Genel Sağlık Sigortası, Türkiye’de yaşayan insanları kapsayan ve çalışmasa bile sağlık hizmetlerinden faydalanılmasını sağlayan bir sigortadır. 2012 yılının başlangıcı ile birlikte herkesin zorunlu bir sağlık sigortasına sahip olması amaçlanmıştır. Fakat yine de bazıları bu sigortaya dahil olmamak ve para ödememek istemektedir. Mantıklı düşünüldüğünde ayda 130 TL vererek sigorta sahibi olmak çok çok güzel bir yöntemdir. Çünkü çok nadir hastalanan bir insan bile elim bir hastalığa tutuldumu belki 10-15 senelik prim parasını hastaneye verse yine masraflarını karşılayamamaktadır. Bu da Genel Sağlık Sigortasının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Genel Sağlık Sigortasına üye olan vatandaşlar GSS’ye olan borçlarını, ödemelerini ne şekilde sorgulayacak diye sorarsanız, internetten ufak bir araştırma yaptığınızda birçok GSS sorgulama siteleri olduğunu göreceksiniz. Bu siteler aracılığı ile Genel Sağlık Sigortasına olan borçlarınızı, ödemelerinizi, primlerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. GSS sorgulaması yapmak için gerekenler yalnızca T.C. Kimlik numaranız. Sorgu tipinden GSS Prim 2013 ü tıklayarak resimdeki kodu alt tarafa doğru yazıp Sorgula butonuna bastığınız taktirde tüm bilgilerinize ulaşabileceksiniz. Tüm merak ettikleriniz için sitemizi (www.sskgunsorgulama.com) ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir