GTA 5 Skandalından Haberiniz Var mı ?

Online oyunlar dünyasında en çok tercih edilen oyunlardan biri GTA V’dir. Ancak son zamanlarda oyunun başı sanal tecavüz şokuyla dertte. Oyun saldırganları, sanal saldırı yaparak, oyun kodlarıyla oynayıp, diğer kullanıcıların oyun karakterlerini önce etkisiz hale getirip daha sonra da kendi hesaplarına aktarıyorlar.

Bunu yapmakla da kalmayan saldırganlar, çaldıkları karakteri kullanarak, online GTA V oyunundaki diğer karaktere tecavüz ediyor.

Independent gazetesi ve diğer İngiliz basınında büyük yankı uyandıran olay, sanal da olsa, tecavüzün ahlaki değerler açısından uygun olmadığı halde, durumun normalleştirildiğine dikkat çekiyorlar.

GTA V’nin yapımcısı Rockstar Games‘ten konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, hackerlerin bu kodları değiştirmesine nasıl müsaade ettiği de tartışma konularından bir diğeri olarak görülüyor. Sanal dünyanın son zamanlarda oldukça farklı etkilerden dolayı saldırıya uğramasını biliyorduk.

Ancak son olarak GTA V’nin sanal oyununda sanal tacizin olması olaya son noktayı koymaya yetiyor. Yetkililerin durumun önüne nasıl geçecekleri ise merak edilen diğer detaylar arasında yer alıyor. Yakın zamanda GTA V’nin sanal tecavüzü mahkemelik olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir