İlci İnşaat Konya Ovası

İlci inşaat konya firmasının başarılı inşaat çalışmaları yanında kanal çalışmaları yol çalışmaları su çalışmaları baraj çalışmaları gibi birçok projeye imza atmıştır. Konya projesinde özellikle mavi tünel çalışması ile birlikte baraj çalışması oldukça yankı uyandırmış ve Recep Tayyip Erdoğan başbakanımız tarafından da açılışı gerçekleştirilmiştir. 89 tesisin açılışını yapan recep Tayyip Erdoğan da açılışta konya ilindeki projelerden bahsetmiş ve Konya ilinde baraj yapılmasının birçok konuya etkili olacağını belirtmiştir.

Konya ovasını su ile buluşturan mavi tünel çalışması projesi ile birlikte Konya ilini su ile buluşturmuştur. Mavi tünel çalışmasında bağ başı barajına tünelle birlikte bağlanan mavi tünel ile birlikte Konya ili daha önce görmediği kadar çok suyu görecektir. Bu baraj sayesinde Konya ilinde metrekarelerce su tutulmuş olacaktır. Akdeniz su havzasında suyun boşa gitmeden mavi tünele gelmesi sağlanacak ve bağ başı barajı ile birliktede suyun tutulması sağlanacaktır. Konya ovası 649 milyon metreküp suya kavuşmuş olacaktır. İlci inşaatın son çalışmalarından biri olan Konya ovası çalışması ile birlikte barak kurulumu yapılmış ve proje ile birlikte barajın su ile dolması sağlanmaktadır.

Baraj sayesinde Akdeniz e dökülen suyun boşa gitmemesi sağlanacak ve ilci inşaat ta başarılı çalışmalarına yeni bir çalışmayı da eklemiş olacaktır. İlci inşaat bundan sonrası içinde birçok çalışma gerçekleştirecek olup kaliteli hizmet eren ve kaliteli malzeme kullanan inşaat firmalarından biri olmaya devam ediyor olacaktır. İlci inşaat inşaat firmaları içinde kendini ilk sıralara almayı başarmıştır. İlci inşaatın mavi tünel çalışması da kaliteli çalışmalardan biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir