Okullara 2 Gün Tatil

28 ve 29 Kasım’da yapılacak olan ve 8.sınıfların katılacağı ortaöğretim ilk sınavı için ilkokul ve ortaokullar tatil edildi. Merkezi sınav yönetmeliğinin açıklamasıyla sadece 8.sınıflar sınava girecek ve diğer sınıflar o günlerde tatil yapacak. Önümüzdeki hafta perşembe ve cuma günleri tatil edilerek öğrencilere 4 günlük bir tatil verildi. 

Kafaları karıştıran sınav sistemi en çok galiba diğer öğrencilere yaradı diyebilirim. Ülkemizde ki tatil fazlalığına bir tanesi daha eklenmiş oldu bu şekilde. Bu tatil üniversite öğrencileri için değil tabiki de. O yüzden tatil var umuduyla konumuza giren üniversiteli arkadaşlarım biraz üzülecek 🙂 .SBS’in ilk ayağı olan bu sınava girecek olan kardeşlerime başarılar diliyorum .Umarım istedikleri lise için iyi bir puan ile bu sınav maratonunda başlarlar.

Sınav sistemi hakkında bir bilgi verememekle birlikte içeriği hakkında da bir bilgi veremeyeceğim. Bizim girdiğimiz yıllarda tek bir sınav sistemi olduğu için aklımız sadece o sisteme gidiyor. Ama eleştirmek gerekirse bu sistemde bir kaç yıla tarih olacak. Umarız öğrenci kardeşlerimiz en az zararla atlatırlar. Çünkü gerçekten pek bir yararının olacağını sanmıyorum.Allah hepinizi gönlüne göre versin demekten ve sizler için dua etmekten başka yapabileceğim bir şeyim yok 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir