Uzaktan Eğitim Bahaneleri Kaldırıyor

Uzaktan Eğitim Bahaneleri Kaldırıyor

Hiç kendi kendinize eskiden biz fakirdik bu yüzden üniversite okuyamadım, işimizi gücümüzü burada kurduk ben nasıl başka şehre okumaya giderim, çoluk çocuk ana baba hepsi burada eğitim hayatımı devam ettiremiyorum şeklinde sorular sorduğunuz oldu mu? Uzaktan eğitim veren üniversiteler sayesinde bu soru(n)larınız cevabınızı buluyor

Uzaktan Eğitim İle Üniversite Bitirmeye Hazırsınız

Gelişen teknoloji ve iletişim kanalları sayesinde artık mekân değiştirilmeden de üniversite mezunu olabilmeniz mümkün. Peki, bu nasıl mı oluyor elbette uzaktan eğitim ile. Kısaca özetlemek gerekirse lise diplomanız ya da YGS puanınıza göre bir uzaktan eğitim programına kayıt yaptırıyorsunuz, daha sonra kayıt olduğunuz uzaktan eğitim programı derslerini yine internet üzerinden bir eğitim portalı aracılığı ile takip edeceksiniz. Daha sonra vize sınavını internet üzerinden, final ve bütünleme sınavlarını da yüz yüze kayıt olduğunuz okulun imkânlarına göre ya kendi şehrinizde, ya da uzaktan eğitim merkezinin bulunduğu şehirde oluyorsunuz. Bu şekilde kayıt olduğunuz uzaktan eğitim programından mezun olduktan sonra örgün eğitimden hiçbir farkı olmayan diplomanızı alıp üniversite mezunu oluyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, size verilen üniversite diplomasının üzerinden hiçbir şekilde uzaktan eğitim ile öğrenim görmüştür diye bir ibare yer almıyor.
Olası bir uzaktan eğitim senaryosunu yukarıda açıkladık, artık uzaktan eğitim ile üniversite bitirmek size bir internet bağlantısı kadar uzakta. Yapmanız gereken sadece okumak istediğiniz uzaktan eğitim programını seçmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir