Whatsapp’ta Mavi Tık Nasıl Kapatılır?

Whatsapp’ta Mavi Tık Nasıl Kapatılır? 

Sosyal medya dünyasının bir anlamda paramparça eden uygulamalardan biri de Whatsapp oldu. Bu uygulama ile artık insanlar sosyal medyadan ziyade daha rahat iletişim kurmak adına bu uygulamayı tercih ediyorlar. Ancak bu uygulamanın da bir yerde kullanıcılarının canını sıkması durumu söz konusudur. Bu da mesajların okundu olarak gösterilmesini sağlayan “mavi tık” işaretidir. Mavi tık, gelen mesajları okudu manasını taşıyor. Tabi bazı kişiler de bunun karşı tarafın anlamasını engellemek adına bir takım yöntemler geliştirerek bir nebze de olsa bu sorundan kurtulmaya çalışıyorlar. Peki, gerçekten Whatsapp’ta mavi tık kaldırma ile ilgili daha pratik bir yöntem yok mudur?

Aslında iş oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Gerek IOS gerekse de Android işletim sisteminde bunu yapmak oldukça rahattır. Sadece birkaç adımda bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gerekenlere gelince;

IOS için:

Öncelikle telefonunuzu “Uçak modu”na alın, daha sonra mesajı okuyun, mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkarak telefonunuzu tekrar normal moda alabilirsiniz.

Android için:

Burada da yapılması gereken işlem, internet bağlantınızı kesin, mesajı okuyup silin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir